Magyarország egyik legismertebb kiadóját, a Minervát 1955-ben alapították. A Minerva Kiadó névhasználati és kiadói jogait, „sisakos” logóját, teljes könyvkészletét, a társasjátékokon, kifestőkön, gyerek-játékkártyákon használt Minerva „hintalovas” logót, az Intermédia ’90 Kft. vásárolta meg, közel harminc évvel ezelőtt.
Az elmúlt évtizedekben az olvasókhoz eljutott több mint 2000 féle mű, esszé, magas példányszámban és kifogástalan minőségben kivitelezett játék, számtalan karácsonyi és húsvéti leporelló helyezi a Minervát nemcsak az egyik legrégibb, hanem a legismertebb magyar kiadók sorába. A sisakos Minerva fejjel jelzett ismeretterjesztő sorozatok népszerűsége – például a Bibliai kislexikon vagy a Képes diáklexikon – vetekedett a kézimunka- és szakácskönyvek sikerével. Ez utóbbiakból néhány több kiadást is megért, mint például a Minerva nagy szakácskönyve, de magas példányszámban fogyott el a Családi hidegkonyha és a Régi idők szakácskönyve, vagy Váncza Józseftől A mi süteményes könyvünk, és Vízvári Mariskától a Száz specialitás.
Szinte valamennyi gyermek korosztály megismerte a Minerva Kiadó könyveit – köztük Csukás István felejthetetlen remekét, a Süsü, a sárkányt –, és a közel harminc féle társasjáték valamelyikét. A Gazdálkodj okosan! a legsikeresebb magyar társasjáték és táblajáték szintén a Minervához köthető; 1966 óta kedvence egyaránt a kicsiknek és nagyobbak számára is. Az Ablak a világra sorozat a tudnivalók és a gyönyörű illusztrációk tárházát nyújtotta a kicsinyeknek azzal a céllal, hogy felébressze kíváncsiságukat a világ jelenségei iránt. Ugyancsak jelentős munka volt A nagy francia forradalom kisenciklopédiája, vagy Nemeskürty István és Liptay Katalin műve: A magyar művelődés századai, valamint az ötkötetes ismeretterjesztő enciklopédia, A kultúra világa, amely több kiadást is megért. A Minerva családi könyvek sorozata húsz kötettel látott napvilágot. A nagyközönség számára a kiadóhoz kapcsolódik dr. Czeizel Endre Születésünk titkai című műve, a két kötetes Bölcsességek könyve, és Dale Carnegie menedzserkönyvének, a népszerű Sikerkalauznak a megjelentetése is.